3D Paspas ve 4D Paspas Arasındaki Fark Nedir?

04 Nisan 2022
3D Paspas ve 4D Paspas Arasındaki Fark Nedir?

“Araba Paspası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?” başlıklı yazımızda aracımız için paspas alırken nelere dikkat etmeliyiz, paspas çeşitleri nelerdir, hangi sıklıkta paspaslarımızı değiştirmeliyiz, kullanım ömrü bakımından hangi paspaslar daha uzun ömürlüdür, hangileri daha kullanışlıdır gibi konulardan bahsetmiştik. Bu “3D Paspas ve 4D Paspas Arasındaki Fark Nedir?” yazımızda ise 3D Paspas ve 4D Paspas arasındaki farklar nelerdir sizlerle paylaşacağız.

Araçta en çok kirlenen yerlerden biri olarak paspasları söyleyebiliriz. Temizleme sıklığı ve kullanım ömrü bakımından doğru paspas kullanmak bizi kirden ve kötü kokulardan uzak tutar. Yıpranma, kullanım ve temizleme kolaylığı bakımından seçtiğimiz paspas bizim hayatımızı kolaylaştırır ya da zorlaştırır. Sıkça duyduğumuz ve paspas seçiminde karar verirken kafamızı karıştıran 3D ve 4D paspasların özellikleri nelerdir, farkları nelerdir, şimdi bunlara bakalım.

Temizlik açısından havuzlu paspas ve kauçuk paspaslar, halı paspaslara göre çok daha kullanışlı, hijyenik, su ve sabun yardımıyla hızlıca yıkanabilirdirler. 3D ve 4D havuzlu paspaslar diğer paspaslara göre çok daha dayanıklıdırlar. Havuzlu oldukları için de sıvı ve toz konusunda daha kullanışlıdırlar. Araca özel üretilen 3D ve 4D  havuzlu paspaslar sayesinde ön, arka, sağ ve sol olmak üzere sabitleyerek tam oturmasını sağlarsınız. 

 

3D Paspas Özellikleri Nelerdir?

  • PVC ya da yarı pvc yarı kauçuk hammaddeden üretilir.

  • Tek üst yüzey vardır.

  • Ortalama 3-4 kg’dir.

  • Fiyat olarak 4D paspaslara göre daha uygundur.

3D paspas uzun zaman boyunca müşterilerin 1 numaralı tercihi olmuş ancak pvc içeriği ve kauçuk azlığı sebebiyle zamanla yerini yeni nesil paspaslara bıraktı. Aslında 3D tanımı hala geçerli; havuzlu kenarları niteliyor olsa da artık müşteriler direkt olarak yeni tip 4D ve 5D havuzlu paspasları aramakta. 3D Paspas satışı hala devam etmekte ve tercih edilmektedir. Fiyat aralığı yeni tip paspaslara yakın ancak malzeme kalitesi olarak geridedir.

 

4D Paspas Özellikleri Nelerdir?

  • Kauçuk hammaddeden üretilir.

  • 3D paspaslara göre kenar kalınlıkları daha fazladır.

  • Alt tabanı çivili olduğundan araca yerleştirildiğinde kaymaz.

 

4D Paspas çok uzun yıllar piyasada hakimiyet süren 3d havuzlu paspasın yerini almıştır. İsminde geçen 4D paspas, ürünün altındaki çivili kauçukları anlatmak için isimlendirilmiştir. Yani 4. boyut aslında paspasın altındaki kauçuk çivileri nitelemektedir. %100 kauçuk içeriği ve esnek yapısıyla tercih sebebi olurken, ayrıca kalıp olarak aracın şasesine çok iyi oturmasından dolayı ilk tercih olmaktadır.

 

3D Paspas ve 4D Paspas Kullanım Alanları

 

3D Paspas ve 4D Paspas hala araba severlerin çok tercih ettiği iki seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 3D ve 4D paspasın kullanım alanları; aracın şasesine birebir olarak oturarak araba zemininde kullanılmaktadır. İçeriğine ve müşteri deneyimlerine göre önce gelen 4D paspasla 3D paspasın kullanım amacı ve yeri aynıdır. Siz de en iyi ürünü en uygun fiyatla otoaksesuar.com’dan alabilirsiniz.

 

Hem 3D hem de 4D paspaslar araca özel tasarımları ve kolay, pratik kullanımları ile herkes tarafından yoğun olarak tercih edilen ürünlerdir. Bu paspasların havuzlu olması sayesinde sıvı ve toz paspas içerisinde kalır. Uzun ömürlü olup, fayda maliyet olarak size avantaj sağlar. Aracınızdaki görsel estetiği bozmaz, uyumludur. 

 

Araç aksesuarları ve aksesuar tercih ederken dikkat etmeniz gereken püf noktalarla ilgili diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.