Aracımı Bul
Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Görünüm :

Tavan Çıtası

Araba tutkunları için araçlarındaki her detay çok önemli olmaktadır. Bu nedenle arabaları için en estetik ve fonksiyonel ürünleri kullanmayı tercih etmektedirler. Bu ürünlerden birisi de tavan çıtaları olmaktadır. Tavan çıtaları, araçların tavan kısmında bulunmaktadır ve aracın ön kısmından arkasına doğru iki çıta olarak uzanmaktadır. Genellikle port bagaj bavul gibi yük taşımak için kullanılacak aksesuarların montajı için kullanılmaktadır. Hem pratik hem de estetik bir görünüş sağlayan tavan çıtaları genellikle metal ya da plastik malzemelerden üretilmektedirler. Araç tavan çıtaları araçların marka modeline özel olarak üretilmektedir. Araç sahipleri tarafından tercih edilmesinin en önemli nedeni bisiklet, kayak takımı, kaykay, bavul gibi büyük eşyaları taşıyabilmesi olmaktadır.

Tavan Çıtası Modelleri

Araç tavan çıtalarında iki çeşit bulunmaktadır. Bunlardan birisi aracın tavanında bulunan orijinal bağlantı noktasına çeşitli aparatlar yardımıyla monte edilebilen tavan çıtası iken diğeri ise yapıştırma yoluyla monte edilen tavan çıtasıdır. Tavan çıtalarıyla beraber yapıştırmak için silikon gönderilmektedir ve yapıştırma ürün olduğu için yük taşıma tavsiye edilmemektedir. Ancak yapıştırma olmayan tavan çıtasının önerilen taşıma kapasitesi 75 kg’dır. Tavan çıtaları araçların marka modeline göre özel olarak üretilmektedir. Bu sebeple satın aldıktan sonra sorun yaşamamanız için aracınıza uygun tavan çıtası aldığınızdan emin olmalısınız. Farklı renk ve modelleri bulunan tavan çıtaları sayesinde araçlara estetik bir görünüm imkanı sağlanmaktadır.

 

Tavan Çıtası Fiyatları

Araç tavan çıtaları diğer araç aksesuarlarında da olduğu gibi geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Tavan çıtasının üretildiği malzemenin kalitesi, araçların modeline uygun üretildikleri için tavan çıtasının boyu, montaj kolaylığı gibi birçok sebep fiyatların çeşitlilik göstermesine neden olmaktadır. Aynı zamanda satın alınan tavan çıtasının özellikleri, tavan çıtasının kalitesi ve taşıma kapasitesinin artması da fiyatların etkilenmesine sebep olmaktadır. Tavan çıtaları genellikle bağlantı aparatları ile beraber gönderilmektedir ve satıcı firma montajlı veya montajsız fiyat seçenekleri sunabilir.

 

Tavan Çıtası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tavan çıtası alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Çeşitli modeller arasından ihtiyacınız doğrultusunda en uygun modeli bulabilirsiniz. Aracınızın marka ve modeline uygun tavan çıtası alırken tavan çıtasının uygun kalitede olmasına dikkat edin. Çünkü iki çeşit tavan çıtası bulunmakta ve yapıştırma olan tavan çıtası ile yük taşınması tavsiye edilmemektedir. Eşya taşımak amacıyla tavan çıtası bakıyorsanız aracınızın bağlantı noktalarına aparatlar yardımıyla kesme, delme gibi işlemler yapılmadan montajı sağlanacak ürünleri tercih etmelisiniz. Böylece herhangi işlem görmediği için aracınızın değeri de düşmemiş olacaktır. Aynı zamanda aracınıza uyumlu renk ve modelde tavan çıtası tercih ederek daha estetik görünüme sahip olabilirsiniz. Aracınız için en uygun tavan çıtasını indirimli fiyatlarla Otoaksesuar.com üzerinden alabilirsiniz.

 

Tavan Çıtası Ne İşe Yarar?

Tavan çıtaları, araçların tavan kısmında bulunmaktadır. Genellikle metal veya plastik malzemeden üretilen tavan çıtaları hem estetik hem de geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Bavul, bisiklet, kayak takımı, kaykay gibi büyük eşyaların taşınabilmesi için tercih edilmektedir. Bu sayede araç sahipleri seyahatlerinde hem daha fazla eşya taşıyabilmekte hem de daha rahat ve konforlu bir sürüş keyfi çıkarabilmektedir. Tavan çıtaları ek taşıma kapasitesi sağlaması dışında araçlara sportif bir görünüm sağlamasıyla da dikkat çekmektedir. Tavan çıtaları aracın tavanına yüklenen eşyaların eşit dağılmasına olanak sağladığı için sürüş dengesinin korunmasını da sağlamaktadır.

 

Araç Tavan Çıtası Ne ile Yapıştırılır?

Araç tavan çıtası iki adet tavan çıtası ve bağlantı aparatlarıyla beraber gönderilmektedir. Aracın kendi tavanındaki bağlantı noktalarına herhangi bir kesme delme işlemi yapılmadan kolayca montajı sağlanmaktadır. Yapıştırma olan tavan çıtalarında ise bağlantı aparatlarının yanında bir tüp silikon gönderilmektedir. Bu silikon yardımıyla kolayca montajı yapılabilir ancak 24 saatlik bir kuruma süresi olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.